Wyścigowy weekend Kluzy – w miejsce Cisnej start w Sternberku

Niestety nie było dane wrócić cyklowi Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na trasę wyścigu w Cisnej. Mimo to polscy kibice nadal mają szansę przeżyć weekend pełen wyścigowych emocji. W czeskim Sternberku zmierzy się imponująca liczba 210 zawodników z całej Europy. Do rywalizacji na blisko 8 km trasie staną także reprezentanci „biało-czerwonych”. Waldemar Kluza wspólnie ze stajnią Profiko przywiezie Skodę Fabia. O tym, jak imponującą obsadę będą mieć czeskie zawody najlepiej świadczy fakt, że zawodnikowi z Wieliczki zgłoszonemu w jednej z najmocniejszych grup E2-SH przydzielono dopiero 40. numer startowy.

Podobnie, jak w Bieszczadzkim Wyścigu Górskim, również 1 i 2 czerwca Kluza powalczy o punkty w rundach Mistrzostw Słowacji. Drugim wyzwaniem, jakie czeka na Kluza Racing Team będzie rywalizacja w stawce Wyścigowych Mistrzostw Europy. Ten start ma jednak jeszcze jeden bardzo ważny cel – przygotowanie samochodu do drugiego weekendu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, na trasie w Magurze Małastowskiej.

Przed kierowcą i zespołem pracowity weekend, a jednocześnie emocjonujący debiut i kolejna piękna wyścigowa przygoda. Warto najbliższe dwa dni przeznaczyć na wyjazd do Sternberku!

 

Waldemar Kluza: „Wszyscy mocno liczyli na to, że zmierzymy się ponownie o punkty na trasie w Cisnej. Wielka szkoda, że kalendarz sezonu 2019 musiał ulec zmianie, ale my i tak nie zmarnujemy tego weekendu. Zawody i trasa w Sternberk to dla mnie zupełna nowość, więc będzie to szczególny start. Skupiamy się mocno nad Skodą i przejechaniu kilometrów testów. Zespół zapewnił mnie, że kłopoty techniczne, jakie nam doskwierały w Załużu to już historia, więc mam nadzieję, że będą to dwa bardzo owocne dni.

Patrząc na to, jak niesamowita czeka na nas trasa i jak rewelacyjna jest obsada to ciężko skupić się tylko na testach. Podjazd jest niezwykle zróżnicowany i po trochu mamy tu chyba wszystkie wyścigowe elementy rund GSMP, dlatego wyczucie tej trasy wymaga sporo wysiłku, ale obiecuje – będziemy walczyć też o jak najlepszy wynik. Do zdobycia jest wiele cennych punktów.

Całym zespołem, razem z ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann, AutoCzesciValdi.pl, Profiko, Rally-Tech, UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion gorąco polecamy przyjazd na Ecce Homo Sternberk 2019. Jeśli będziecie, zapraszamy do odwiedzenia namiotów Kluza Racing Team.”