Zakończenie godne mistrzowskiego sezonu

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2017 zakończone, a my poznaliśmy finałowe rozstrzygnięcia rywalizacji sześciu tegorocznych weekendów wyścigowych. Bez wątpienia najszczęśliwszy spośród zawodników na mecie w Korczynie był Waldemar Kluza. Zawodnik z Wieliczki deklarował, że w Wyścigu Górskim Prządki chce sięgnąć po zwycięstwo i ten plan w pełni zrealizował. Po pierwszy tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej GSMP sięgnął z dorobkiem aż 8 wygranych rund.

W bardzo wymagających, deszczowych warunkach, które panowały na trasie w Korczynie, był niepokonany na dwóch treningowych i wszystkich czterech wyścigowych podjazdach, na których wypracował odpowiednio +0,317 sekundy przewagi nad Mariuszem Stecem (sobota) i + 1,437 s. nad Romanem Baranem (niedziela). Kierowca Skody Fabia S2000 w pięknym stylu zapewnił sobie i kibicom emocjonujące zakończenie GSMP 2017, dodając mocny akcent na finiszu mistrzowskiego sezonu.

Waldemar Kluza: „Przyjechaliśmy do Korczyny bez presji wyniku, żeby przede wszystkim cieszyć się ostatnim wyścigowym weekendem sezonu. Pogoda i konkurenci zadbali jednak o to, żeby był to jeden z najbardziej emocjonujących wyścigów tego roku. Miałem przez te dwa dni dużo frajdy, ale wyciągnęliśmy też dużo nauki z jazdy na tak mokrej trasie. Okiełznać Skodę w deszczu to nie lada wyzwanie, ale w porównaniu z Limanową zrobiliśmy duży progres.

 Na koniec sezonu nie zabrakło przygód, takich jak na drugim niedzielnym treningu, gdy straciłem przyczepność, a Skoda dała mi do zrozumienia, że jeszcze potrafi mnie zaskoczyć. Wszystko jednak było w granicach bezpieczeństwa. Przekonałem się też, że można pokonać 1/3 trasy z awarią hamulców i to bez większych strat czasowych.

 Chłopaki mieli naprawdę mocno przygotowany sprzęt i wysoko postawili poprzeczkę, ale my też w pełni wykorzystaliśmy to, co mieliśmy do dyspozycji. Opony, mimo że był to wcześniej używany komplet, przy takich ilościach wody spisały się doskonale. Wszystko dla nas ułożyło się pozytywnie. Wszyscy wykonali kawał dobrej roboty, więc wyjechaliśmy z Korczyny dumni z wyniku. Mam nadzieję, że w dobrym stylu podziękowaliśmy kibicom i sponsorom, za zaufanie i całe wsparcie, na jakie mogliśmy liczyć przez te kilka minionych miesięcy.

Dziękuje wszystkim, którzy mieli swój wkład w wywalczenie Mistrzostwa Polski i pomogli mi spełnić jedno ze sportowych marzeń: Solne Miasto Wieliczka, Powiat Wielicki, Stalco, Jania Construction, ROWE Motor Oil, AutoCzesciValdi.pl, Rexteam, UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion. Wsparcie tak ogromnej rzeszy ludzi i wsparcie doskonałego zespołu dodało mi w tym roku skrzydeł. Dziękuje!”

Foto: UMA Agnieszka Wołkowicz