Żarłok i Pietruszka powalczą w Rally Hustopece

Już dziś, 14 czerwca rusza trzecia odsłona cyklu XTG Opel Adam Cup 2019, w którym po raz kolejny zobaczymy Szymona Żarłoka i Krzysztofa Pietruszkę. Po dotychczasowych startach łączonych z cyklem czeskich rallysprintów, tym razem uczestnicy pucharu dołączają do stawki Mistrzostw Czech, najbardziej prestiżowego cyklu rozgrywek u naszych południowych sąsiadów. Walka o punkty rozstrzygnie się na odcinkach specjalnych w Południowych Morawach, wokół miasta Hustopece.

Agrotec Petronas Rally Hustopece zawsze gromadzi na starcie niezwykle mocną obsadę. Nie inaczej zapowiada się piętnasta edycja zawodów, ponieważ na liście zgłoszeń znalazło się aż 26 samochodów klasy R5. Wśród załóg rajdowych Adamów czekają nie mniejsze emocje. Podobnie, jak w Rally Vyskov, polski duet Kubala Rally Team stanie do rywalizacji z dziewięcioma czeskimi załogami. Żarłok i Pietruszka, z dorobkiem 36 punktów, ruszą do rywalizacji, jako wiceliderzy klasyfikacji.

Do wyników Opel Adam Cup zaliczane będą cztery pierwsze próby rozgrywane w piątkowej części rajdu. To krótszy z dwóch etapów, ale na tych 65 km czeka na załogi to, co najlepsze w charakterystyce Rajdu Hustopece. Fakt, że start pierwszego odcinka przewidziano na 18:30 sprawia, że załogi Opli większość trasy pokonają po zmroku i w nocy, a to trasę trzeciej rundy czyni jeszcze bardziej wymagającą. Co ciekawe, polska załoga, której przydzielono 80. numer startowy wróci na metę już po północy.

 

Szymon Żarłok: „Rally Hustopece będzie dla nas kolejną niezwykłą przygodą. Dystans jest krótszy niż w dwóch pierwszych rundach, ale odcinki mają średnio po 16 km. Ich konfiguracja sprawia, że spośród wszystkich czeskich, jakie do tej pory pokonaliśmy, mogą się okazać najbardziej wymagające. Trasy, z którymi zapoznawaliśmy się za dnia teraz będziemy jechać po ciemku, a to dla nas coś nowego.

Jako debiutanci  nie będziemy mieć łatwo w konfrontacji z naszymi czeskimi rywalami, zwłaszcza, że zjawiła się tu cała czołówka. Podchodzimy do tej rundy z dużą pokorą, przede wszystkim po to, żeby zdobyć jak najwięcej doświadczeń. Cel to jechać swoim tempem, bez błędów i nadmiernego ryzyka, tak żeby wspólnie z Kubala, SML Trans, QBL, Car Speed Racing i Buchti.pl Promotion dowieź do mety kolejne bezcenne punkty. Jestem pewien, że frajda, jaką będziemy czerpać z kolejnego startu Adamem też będzie ogromna.”  

 

Krzysztof Pietruszka: „W polskich realiach rzadko kiedy mamy okazję, oprócz prologów, do jazdy na nocnych odcinkach, więc samo to, będzie dla nas dużym wyzwaniem. Trasy są bardzo wymagające, techniczne, kręte i wąskie, a to chyba najlepsza wizytówka tego, co dziś nas czeka. Po przyjeździe do Hustopece jesteśmy pod ogromnym wrażeniem nie tylko trasy, ale też całej otoczki i poziomu organizacji tego rajdu. Emocje są wielkie, ale to że tu jesteśmy to także ogromna motywacja i wyróżnienie. Już nie mogę się doczekać, gdy staniemy na starcie.”