Ekipa Car Speed Racing w mocnej stawce 2WD

O zwycięstwo w 37. Kowax Valašská Rally ValMez 2018 zmierzą się kierowcy samochodów R5 i WRC, ale kibice mogą liczyć także na emocjonującą walkę pomiędzy samochodami napędzanymi na przednią oś. Wśród 85 rajdówek, jakie widnieją na liście zgłoszeń, ponad 40 to samochody FWD. Najmocniej obsadzona klasa 6 to aż 18 załóg z Czech, Austrii i Polski. Biało – czerwonych barw będzie bronić także ekipa Car Speed Racing, która właśnie podczas  pierwszej rundą Mistrzostw Czech rozpocznie swój sportowy sezon.

Na strefie serwisowej w Kopřivnice pod namiotami cieszyńskiej firmy stanie Peugeot 208 R2 Arka Lechoszesta, który drugi sezon z rzędu postawił na starty na czeskich odcinkach specjalnych. Na prawym fotelu zobaczymy ponownie Łukasza Sitka.

Tegoroczna edycja Valasski to 15 odcinków dobrze znanych nie tylko gospodarzom, ale także polskim kibicom, którzy zawsze tłumnie zjawiają się przy trasie kultowego i jednego z najbliżej zlokalizowanych  czeskich rajdów.

DAMIAN KARGOL (szef Car Speed Racing): „Za nami kilka dni testów i intensywnych przygotowań do nowego sezonu, ale prawdziwe emocje dopiero przed nami. Do Rajdu Świdnickiego jeszcze miesiąc, ale już w ten weekend i to zaledwie godzinę drogi od granicy czeka na nas prawdziwe rajdowe święto – rozpoczęcie Mistrzostw Czech. Będzie to nasz trzeci z kolei sezon MCR, drugi rok z rzędu wspólnie z Arkiem i czwarty rok współpracy z Łukaszem. Rok temu dołączyliśmy do mistrzostw od drugiej rundy więc dla tego składu będzie to debiut w Valassce – weekend wielu nowości, ale z optymizmem staniemy przed nowymi wyzwaniami. Wszyscy w zespole nie mogliśmy się doczekać, kiedy skończy się zimowa przerwa, tym bardziej, że rozpoczynamy od tak szczególnego rajdu. Dobrze znamy czeskie podwórko i jego specyficzną atmosferę. Wystarczy rzucić okiem na listę zgłoszeń, żeby się przekonać, że warto sobotę i niedzielę przeznaczyć na przyjazd do wschodnich Moraw. Zapraszamy do Car Speed Racing – bądźcie z nami i trzymajcie mocno kciuki za Polaków, a zwłaszcza załogę  z numerem 63 – Lechoszest / Sitek!”

Foto:  Łukasz Kos