Górny i Olejniczak razem na odcinkach „Cieszynki”

W piątek 24 listopada, zaplanowana od godziny 20:00 na Rynku w Cieszynie, ceremonia startu rozpocznie finałową rundę zmagań Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2017. Do rywalizacji na trasa 43. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki ruszy łącznie 70 zawodników, a jedną z najmocniej obsadzonych grup tworzą załogi zgłoszone do klasy „Gość”. Za kierownicą jednej z 19 rajdówek usiądzie Marcin Górny, który z 14 rywalami powalczy o punkty Gość 2WD. Na prawym fotelu w Fordzie Fiesta R2 zobaczymy tym razem Patryka Olejniczaka i będzie to pierwszy wspólny rajd tego duetu.

Tegoroczna Cieszyńska Barbórka to dwa odcinki specjalne (Cisownica i Hażlach), przejeżdżane w sumie sześciokrotnie. Trasa wytyczona na wymagających i technicznych asfaltowych drogach Śląska Cieszyńskiego liczy ponad 47 km, a podzielona została na trzy pętle. Początek rywalizacji przewidziano w sobotę około godziny 7:50, a niecałe 20 minut później załogi kolejną staną na linii startu pierwszego odcinka specjalnego. Zwycięzców rajdu poznamy około 15:40 na cieszyńskim Rynku.

Marcin Górny: „Sezon 2017, mimo, że nie zawierał pełnego planu, to przyniósł mi już kilka wyjątkowych niespodzianek i wyzwań. Z Patrykiem znamy się od bardzo dawna i wiele razy rywalizowaliśmy wzajemnie o punkty, a teraz stworzymy wspólną załogę i jestem bardzo ciekaw tej współpracy. Kilka tygodni temu Rajd Wisły, a w ten weekend mam okazję cieszyć się z powrotu na odcinki do Cieszyna. Trzy lata temu wywalczyliśmy tutaj ze Zbyszkiem drugie miejsce w klasie Gość, więc wspomnienia są jak najbardziej pozytywne.

Klasę mamy mocno obsadzoną, więc pretendentów do zwycięstwa i podium jest wielu, ale liczę na to, że ósmy start w „Cieszynce” przyniesie dobry wynik. Odcinki są kręte i mocno podbijające, a do tego ten rajd, chyba jak żaden inny, potrafi zaskoczyć pogodą. Już wkrótce się przekonamy, co nas czeka w tym roku. Wspólnie z Kebab Ahmed, Zyg-Zak Karting, Rallylab, Zając Motorsport i Buchti.pl Promotion zapraszam na 43. Rajd Cieszyńskiej Barbórki. Życzę wszystkim i samemu sobie pięknych rajdowych emocji!”

 

Patryk Olejniczak:„Jak co roku o tej porze z niecierpliwością czekam na ten rajd – to jeden z moich „szkieletowych” punktów sezonu. Będzie to moja dziewiąta „Cieszynka” i siódma na prawym fotelu, więc jak widać, trochę już tego było. Uważam, że panuje tutaj magiczny klimat, nie do podrobienia. Niby powtarzające się OSy, te same twarze i niby każdy to zna, ale jednak, każdego roku kolejna edycja jest wielką niewiadomą. Dla mnie zawsze kojarzyła się z Rajdem Monte Carlo.

Bardzo mnie cieszy okazja do startu z Marcinem. Kilka lat temu, podczas jednego z zimowych treningów żartowaliśmy, że musimy kiedyś pojechać razem. Teraz przyszedł czas ten pomysł zrealizować. Do zobaczenia na odcinkach i trzymajcie kciuki za załogę #109!”

Foto: Rozmus Photography