Jurecki i Trela wicemistrzami Polski

Rajd Śląska zakończył zmagania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2017. Na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej ostatniej rundy finiszowali Jacek Jurecki i Michał Trela. Dla bielskiej załogi priorytetem była jednak walka w swojej klasie i w grupie samochodów napędzanych na przednią oś. O tym, jak zacięta i wyrównana była rywalizacja w tej stawce najlepiej świadczy fakt, że czterokrotnie dochodziło do zmiany lidera. Najwięcej, bo aż 8 z 12 rozegranych odcinków zapisała na swoje konto załoga Jurecki / Trela. Reprezentanci Blachdom Plus EvoTech Rally Team już po pierwszym sobotnim odcinku odebrali prowadzenie Grycowi i Kuśnierzowi.

Niestety w ferworze walki, na jednym z zakrętów piątego odcinka specjalnego załoga wypadła z drogi.  Prędkość była niewielka i samochód nie ucierpiał, ale miejsce było na tyle pechowe, że powrót do rywalizacji kosztował stratę blisko półtorej minuty i spadek na piąte miejsce. Bielszczanie szybko odzyskali swoje tempo i do końca dnia wrócili do czołowej trójki grupy 2WD.

Niedzielny etap to finałowe sześć odcinków, które liczyły 77 km. Jurecki i Trela mocno rozpoczęli dzień od OS-owego zwycięstwa i byli niepokonani na czterech z pięciu odcinków. Z każdym kilometrem niwelowali stratę do liderów, a na mecie Gryca i Jureckiego, szóstego i siódmego kierowcę klasyfikacji generalnej rajdu, dzieliło 10,8 sekundy. Nie udało się wywalczyć trzeciego zwycięstwa z rzędu, ale punkty zdobyte za drugie miejsce pozwoliły sięgnąć po tytuł wicemistrza Polski 2017 w klasie 4 i II wicemistrza Polski w grupie 2WD. W klasyfikacji zespołów sponsorskich RSMP 2017 Blachdom Plus EvoTech Rally Team uplasował się na trzecim stopniu podium. Sezon przyniósł tytuły, ale również dwie wygrane rundy i cztery rajdy ukończone w czołowej trójce klasy 4. W „ośce”  duet stawał na podium trzykrotnie, a w Rajdzie Dolnośląskim wygrał tą rywalizację.   

Jacek Jurecki:„Emocje po weekendzie jeszcze nie opadły, ale wracamy z Rajdu Śląska w bardzo pozytywnych nastrojach. Kolejny wspólny rajdowy sezon za nami. Każda z rund była specyficznym wyzwaniem, w którym cały zespół dawał z siebie wszystko. Szkoda punktów, które uciekły w Świdnicy i Rzeszowie, ale kilka ostatnich miesięcy przyniosło wiele sukcesów. Z każdego startu wyciągnęliśmy wnioski i z drugiej części sezonu możemy być naprawdę zadowoleni. Gdyby nie mały błąd na OS 5 to finisz Rajdu Śląska byłby jeszcze bardziej emocjonujący, ale myślę, że naszym tempem i tak sprawiliśmy kibicom dużo wrażeń. Toczyliśmy zacięte pojedynki, nie tylko w tym rajdzie, ale przez cały sezon. Dziękuje wszystkich rywalom za piękną walkę. Całe ekipa EvoTech, wszyscy partnerzy, ale też nasze rodziny i ogromna rzesza kibiców – w tym roku dostaliśmy od Was ogromne wsparcie i motywacje, bez których nie byłoby tego wyniku. Za pomoc w starcie w Rajdzie Śląska dziękuje Blachdom Plus, EvoTech, Lavaggio,  Albud Okna i Drzwi, Iwonex-Bud, ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester, Radex Bielsko-Biała, Energoaparatura, Peugeot Magurka, BTJ Zabudowy Pojazdów, Ośrodek Wczasowy „Walcownik” oraz BielskieDrogi.pl i Buchti.pl Promotion.”

 

 Michał Trela:„Ostatni weekend z RSMP 2017 minął nam wyjątkowo intensywnie. Mimo kilku drobnych niedociągnięć organizator przygotował na finał naprawdę dobry rajd. Cieszę się, że sezon mogliśmy zakończyć w domowej imprezie, a dzięki temu wśród tylu przyjaciół i kibiców. To dało jeszcze większe emocje i sprawia, że wynik smakuje jeszcze lepiej. Kończymy rajd na drugiej pozycji, ale walczyliśmy do końca. Cały zespół wykonał w tym sezonie niezwykłą pracę. Wspólnie możemy świętować wywalczone tytuły i z optymizmem czekać na kolejny sezon. Dziękuje wszystkim kibicom za mocno zaciśnięte kciuki i za świetną atmosferę, jaką stworzyli na odcinkach i na mecie!”

Foto: Tomasz Filipiak