Załoga Specfood Rally gotowa do kolejnego startu

Nie opadły jeszcze emocje po inauguracyjnej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a niespełna tydzień później startuje rywalizacja w kolejnym cyklu rajdów okręgowych. Do 5. Rajdu Rzeszowiak, pierwszej z czterech rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia przygotowują się także Maciej Hawro i Patryk Kielar.

Reprezentanci zespołu Specfood Rally udanie zainaugurowali swój sezon w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej, finiszując na drugim stopniu podium w klasyfikacji Pucharu Peugeota i Citroena. Na niezwykle szybkich i wymagających odcinkach specjalnych wokół Głubczyc stracili do zwycięzców PPC, Szymon Kalczyńskiego i Mieczysława Kalczyńskiego (Peugeot 106) zaledwie 5,7 sekundy.  

Nasz rajdowy duet od początku prezentował bardzo dobre i równe tempo. Najszybsi w swojej klasie w dwóch przejazdach próby Idared, na wszystkich sześciu odcinkach notowali czasy w czołowej trójce. Na zamykającym zmagania Power Stage wykręcili drugi wynik, dzięki czemu zapisali na swoje konto dodatkowy punktowy bonus.

To wszystko pozwala nam z optymizmem i dużymi nadziejami czekać na domowy start Macieja i Patryka. Tym razem do pokonania mają blisko 38 km, na które składa się 8 asfaltowych odcinków specjalnych. Co ważne, będą to fragmenty tras dobrze znanym kibicom z poprzednich edycji Rajdu Rzeszowskiego.

Start zawodów już w sobotę 25 maja. Maciej Hawro i Patryk Kielar ruszą ze strefy serwisowej w miejscowości Lubenia, z szóstym numerem startowym na swoim Peugeocie 106. Wyniki poznamy jeszcze tego samego dnia około 16:45. 

Maciej Hawro: „Druga połowa maja jest dla naszego zespołu naprawdę intensywna, ale dzięki temu jestem naprawdę mocno zmotywowany przed startem w domowej imprezie. W całej historii Rajdu Rzeszowiak zabrakło mnie na starcie tylko raz, w 2017 roku, więc cieszę się, że znów tu jestem, razem z Patrykiem i całym zespołem.

Drugie miejsce z Rajdu Ziemi Głubczyckiej sprawiło, że czujemy się naprawdę mocni i głodni wyniku. Zwłaszcza, że jedziemy trasami kultowego Rajdu Rzeszowskiego, który wysoko oceniają nie tylko zawodnicy z polskiej czołówki, ale także najlepsi kierowcy Europy. To będzie naprawdę świetny rajd, na który wspólnie ze Specfood, Miasto Łańcut, Ciepłownia Łańcut, Centrum Medyczne Haw-Med, Racing Simulator, Studio Lizart Reklama – koszulki z nadrukiem i gadżety reklamowe oraz Buchti.pl Promotion, serdecznie Was wszystkich zapraszam.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuje za doping w Głubczycach i mocne wierzę w to, że znów pomożecie nam sięgnąć po cenny wynik!”