Maciej Hawro i Patryk Kielar drugą załogą Rajdu Rzeszowiak

Znamy wyniki 5. edycji Rajdu Rzeszowiak. Impreza z bazą w miejscowości Lubenia, 25 maja zainaugurowała sezon 2019 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Podkarpacia 2019. Załoga Specfood Rally wystartowała do rywalizacji z szóstym numerem, spośród 49 duetów, jakie zgłosiły się do łączonych rund rajdu okręgowego oraz cykli Super KJS i KJS dla kierowców amatorów.

Maciej Hawro i Patryk Kielar, zmotywowani wynikiem w Rajdzie Ziemi Głubczyckiej, na swoich domowych odcinkach specjalnych, postawili sobie za cel walkę o zwycięstwo w rajdzie i w klasie RO 2. Plan udało się zrealizować w 50%, ponieważ w klasyfikacji generalnej musieli ustąpić pola rywalom w Renault Clio (Marcin Pogorzelski / Agnieszka Załęcka). Maciej Hawro tym samym wyrównał swój wynik z 2015 roku, gdy debiutował w Rajdzie Rzeszowiak.

Dorobek pucharów z 1. Rajdu Ziemi Głubczyckiej, po Rzeszowiaku wzbogacili o kolejne dwa miejsca na podium oraz o nagrodę specjalną dla najwyżej sklasyfikowanej załogi reprezentującej Okręg Rzeszowski.

Kolejny start załogi wspieranej przez Specfood, Miasto Łańcut, Ciepłownia Łańcut, Centrum Medyczne Haw-Med, Racing Simulator, Studio Lizart Reklama – koszulki z nadrukiem i gadżety reklamowe oraz Buchti.pl Promotion już w połowie czerwca, na trasach Rajdu Festiwalowego, który w roku swojego 50. Jubileuszu po raz pierwszy pojawi się w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Maciej Hawro: „W tym roku wspólnie z Patrykiem odczarowaliśmy odcinki Rajdu Rzeszowiak. Po wycofaniu z zeszłorocznej edycji, teraz jesteśmy na mecie i to z bardzo dobrym wynikiem. Apetyt na zwycięstwo był duży i naprawdę mocno przygotowywaliśmy się do walki, ale wygląda na to, że jak na razie drugi stopień podium bardzo nas lubi.

Trasa naszej domowej rundy, jak zawsze była wymagająca i okazała się dużym wyzwaniem. Piękna pogoda stworzyła świetnie warunki do jazdy, a na odcinki przyciągnęła jeszcze więcej kibiców. Nie uniknęliśmy przygód, ale nie przeszkodziły one w osiągnięciu mety w dobrym stylu. Jechaliśmy z równym tempem i notowaliśmy czasy, z których jesteśmy zadowoleni.

Puchar dla najszybszej załogi naszego okręgu to kolejny cenny aspekt tego weekendu. Dziękujemy za doping i że trzymaliście mocno kciuki. Kończymy 5. Rajd Rzeszowiak w bardzo pozytywnych nastrojach i z bojowym nastawieniem przed dalszą częścią sezonu.

Razem ze Specfood, Miasto Łańcut, Ciepłownia Łańcut, Centrum Medyczne Haw-Med, Racing Simulator, Studio Lizart Reklama – koszulki z nadrukiem i gadżety reklamowe oraz Buchti.pl Promotion czekamy na start w Rajdzie Festiwalowym.”