Łukasz Godula i Daniel Nowak na dobre wsiadają do Hondy

Do rywalizacji ruszyli już zawodnicy większości rajdowych i wyścigowych w Polsce. Teraz nadeszła pora, aby o pierwsze punkty powalczyli także kierowcy i piloci Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Podobnie, jak rok temu, teraz również cykl zostanie zainaugurowany na Opolszczyźnie. Tym razem załogi nie udadzą się jednak do Baborowa, a w okolice Głubczyc, na Rajd Ziemi Głubczyckiej (17-18 maja).

Z sześcioma asfaltowymi odcinkami specjalnymi zmierzą się także urzędujący Mistrzowie Pucharu Peugeota i Citroena. Godula i Nowak przywiozą na pierwszą rundę sezonu 2019 Hondę Civic. Jest to ten sam egzemplarz przygotowany przez Kostka Serwis Motorsport, którym Łukasz i Daniel startowali na odcinkach Cieszyńskiej Barbórki. Tym razem jednak na dobre zagoszczą w rajdówce japońskiej marki, ponieważ ich plan przewiduje pełny sezon RSMŚl w Hondzie.

Tym samym włączają się w tym roku w walkę o punkty w klasie RO 2. Jak sami deklarują, chcą włączyć się do walki o Mistrzostwo Śląska w Klasyfikacji Generalnej. W ten weekend będą mieć łącznie 38 rywali, a w tym 11 w ich kategorii, która będzie najliczniej obsadzoną w tym rajdzie klasą.

Reprezentanci Automobilklubu Śląskiego nakleją na rajdówkę 2. numer startowy, a na Hondzie po raz kolejny pojawią się barwy Kowax Welding, Autotest i BudTor.

 

Łukasz Godula: „Udało się zrealizować wszystkie plany i dopiąć budżet, więc dzięki naszym partnerom Kowax Welding, Autotest i BudTor zaliczymy pełny sezon Mistrzostw Śląska za kierownicą Hondy Civic. Możliwe, że będziemy w stanie dołożyć do programu jeszcze kilka dodatkowych startów, ale do tego jeszcze daleka droga. Teraz skupiamy się na Rajdzie Ziemi Głubczyckiej. Cieszę się, że ten weekend w końcu nadszedł, ponieważ już mocno brakowało nam jeżdżenia.

Nie mieliśmy okazji w pełni nacieszyć się Hondą w „Cieszynce”, ale w ten weekend to nadrobimy. Mamy za sobą testy i to na odcinkach mocno zbliżonych charakterystyką, do tych które czekają w weekend, więc jesteśmy gotowi do pierwszej odsłony sezonu. Co prawda jeździliśmy w deszczu, a na rajd zapowiadana jest słoneczne pogoda, ale mimo wszystko te kilometry na pewno zaprocentują.

Plan na ten rajd to przede wszystkim pojechać mądrze, czysto i coraz szybciej. Na otwarcie sezonu cenny jest każdy punkt, ale przede wszystkim pojedziemy swoim tempem i zobaczymy, jaki efekt przyniesie to na mecie. Na pewno będzie to dla nas wszystkich weekend pełen emocji.”

 

Daniel Nowak: „Wracamy po blisko pół roku na odcinki specjalne, bardzo głodni jeżdżenia. W Głubczycach czekają na nas trasy mocno zbliżone do tych z Rajdu Baborowa, a to oznacza, że otwarcie sezonu będzie bardzo szybkie. Do tego do rywalizacji wraca kilku naprawdę mocnych kierowców, więc Głubczyce zapowiadają się naprawdę mocne. My też staniemy do rywalizacji mocno skoncentrowani, ale mamy świadomość, że w Hondzie jeszcze dużo mamy do odkrycia. Jak zawsze pojedziemy swoje, tak żeby znaleźć równowagę pomiędzy równą i szybką jazdą. Łukasz na testach pokazał, że jest w świetniej dyspozycji, więc postaramy się was pozytywnie zaskoczyć.”