Po ważne punkty do Rzeszowa – RSMP wraca na asfalty

Rozegrany w połowie lipca Rally Elektrenai wyznaczył półmetek rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Do rozegrania zostały trzy rundy, podczas których walka będzie się toczyć już wyłącznie na nawierzchni asfaltowej. Dodatkowo dwa z tych rajdów będą punktowane podwójnie, a to sprawia, że  walka o Mistrzostwo Polski zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco.

Pierwszym z tych rajdów będzie, zaplanowany na najbliższy weekend 28. Rajd Rzeszowski (8-10 sierpnia 2019), do którego przygotowuje się również Rallytechnology. Ekipa pojawi się na Podkarpaciu wspólnie z Sylwestrem Płachytką i Jackiem Nowaczewskim. To jednak nie koniec zespołowych akcentów, ponieważ Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń na ten start zamieniają swoją odbudowywaną Fiestę na Skodę Fabia R5. W Rzeszowie będą korzystać z obsługi innej stajni, ale w klasyfikacji zespołów sponsorskich będą nadal punktować dla Rallytechnology.

Płachytka i Nowaczewski tradycyjnie w tym sezonie pojadą Fordem Fiesta R5. Dla kłodzkiego kierowcy będzie to już piąty start w stolicy Podkarpacia, a namioty Rallytechnology pojawią się w strefie serwisowej Rajdu Rzeszowskiego już po raz 14! W tym roku staną do walki w połączonej stawce Mistrzostw Polski, Rajdowego Trofeum Europy (FIA ERT) oraz Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA CEZ). Dzięki temu liczba kilometrów OS-owych to ponad 180 km. Jedenaście, spośród 54 załóg, jakie znalazły się na liście zgłoszeń, dysponować będzie samochodami kategorii R5. Oficjalny start zawodów już dziś, ale na sportowe emocje kibice będą musieli poczekać do jutra. Na piątek zaplanowano pierwsze 6 z 11 prób.      

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): Z bardzo szybkich szutrów na Mazurach i na Litwie, teraz Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski przenoszą się na równie szybkie asfalty Podkarpacia. Ciasne i kręte odcinki to znak rozpoznawczy Rajdu Rzeszowskiego, który przez lata doceniali nie tylko polscy zawodnicy, ale również ścisła czołówka Europy. Jako Rallytechnology, od początku działalności firmy jesteśmy na tym rajdzie każdego roku i mamy z tą imprezą wiele pozytywnych wspomnień.  

Pod naszymi namiotami serwisowymi stanie w ten weekend tylko duet Płachytka / Nowaczewski, ale mocno będziemy kibicować również Marcinowi Słobodzianowi i Kamilowi Kozdroniowi, którzy w Rzeszowie przesiadają się do Skody, ale nadal będą walczyć o punkty dla Rallytechnology.  

Sylwester i Jacek także mają z tym rajdem pozytywne wspomnienia, ponieważ regularnie stawali tutaj na podium w swojej klasie. W tej edycji mają niezwykle silną konkurencję, ale jesteśmy pewni, że do pierwszego Rzeszowa w samochodzie R5 podejdą z równie silną motywacją i dopiszą do swojego dorobku kolejny cenny wynik. Punkty mnożone są razy dwa, więc stawka rywalizacji jest naprawdę wysoka. Do zobaczenia w strefie serwisowej i na odcinkach!