MGórny 2 - Autor Jakub Rozmus
MGórny 3 - Autor Jakub Rozmus
MGórny 2 - Autor Jakub Rozmus
MGórny 3 - Autor Jakub Rozmus

Marcin Górny i Zbigniew Cieślar przed Rajdem Barbórka

W najbliższy weekend Warszawa oprócz stolicy kraju, stanie się także stolicą sportu samochodowego. Na 53. Rajd Barbórka zjadą czołowi polscy zawodnicy rajdów samochodowych i wyścigów. W tym roku zobaczymy na starcie również Marcina Górnego i Zbigniewa Cieślara – Mistrzów Polski Klasy 4F.

Marcin Górny: „Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki naszym sponsorom, możemy jeszcze pojawić się w tym roku na rajdowych trasach. Sezon RSMP zakończył się dla nas bardzo pozytywnie i chcemy naszym partnerom i wszystkim, którzy nas wspierali podziękować tutaj dobrym wynikiem. Zadanie nie będzie proste, ponieważ mamy naprawdę mocną obsadę, a dla mnie będzie to debiut, ale jesteśmy naprawdę mocno zmotywowani. Karowa pozostaje na tą chwilę w sferze marzeń, ale w sobotę damy z siebie wszystko, żeby pojawić się na tej legendarnej rajdowej ulicy.

W Barbórce wspierać nas będą: Kebab Ahmed, ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A oraz Tor kartingowy Zyg-Zak.”

 

Zbigniew Cieślar: „Będzie to już któraś z kolei moja Barbórka, ale zawsze tutaj przyjeżdżam z dużą przyjemnością. Przed nami zapoznanie z trasą, ale już czuć tą atmosferę. Mam nadzieję, że jazdą damy sobie i kibicom dużo emocji. Cieszę się bardzo, że będę mógł towarzyszyć Marcinowi w jego debiucie, a mam nadzieję, że moje doświadczenie z poprzednich edycji się tutaj przyda.

Cześć trasy bardzo dobrze znam, ale na naszą korzyść działa też to, że pojedziemy całkowicie nowy odcinek. Za tydzień odbieramy puchar za Mistrzostwo Polski w swojej klasie, co już jest piękne, ale jak każdy polski zawodnik chcielibyśmy wywalczyć jedną nagrodę – awans do rywalizacji na Kryterium Asów ulicy Karowej. Taki jest dla nas najważniejszy cel w ten weekend i liczymy, że wasze zaciśnięte kciuki bardzo nam w tym pomogą.”

Pliki źródłowe:
Informacja prasowa – Górny i Cieślar przed Rajdem Barbórka
Informacja prasowa – Górny i Cieślar przed Rajdem Barbórka

Autor zdjęcia: Rozmus Photography